Tiit Riismaa, huh

Tiit Riismaa: kas demokraatia päevad on loetud?

Brexit on õpikunäide mudelist, kus demokraatlikku süsteemi õnnestub kahjustada demokraatia enda abil, kirjutab matemaatikadoktor Tiit Riismaa.

See Tiit Riismaa artikkel näitab minu meelest, et me oleme hakanud lähenema totalitarismile. Suurbritannias on demokraatia ja see ei saanud kahjustatud Brexiti poolt. Midagi sellist saaks väita, kui britid oleksid valinud totalitarismi. Pigem on EL-i poolt hääletamine “demokraatliku süsteemi” kahjustamine, sellega on enam vähem kõik nõus täna, et EL-s on demokraatia defitsiit.

Aga kui Tiit Riismaa apelleerib sellele, et EL-st väljumine on kahjulik Suurbritanniale, siis ta vist väidab, et rahvas on loll ja temal on absoluutne tõde. See iseenenest on demokraatia vastane ja pigem pooldab ideeliselt totalitarismi.

Demokraatia ei tähenda seda, et võimutsevad need ideed, mis sulle meeldivad, kuitahes õigeteks sa neid ka ei pea. Kui sa arvad, et Brexit on kahjulik UK-le, siis sorry, aga see on vaid sinu arvamus.

Tiit Riismaa tegelik sõnum: demokraatia jääb meie üllatele ideedele jalgu.  Nii arvavad täna paljud Euroopas, sellepärast on korduvalt ignoreeritud rahva tahet referendumitel. Sellepärast püütakse Prantsusmaal tööjõureformi läbi suruda parlamendist mööda minnes jne. Kui ainult seda lolli rahvast  ja demokraatiat poleks. Seoses Brexitiga on minu meelest välja tulnud, kui demokraatiavastane meie ühiskond tegelikult on. Ma mõtlen selle all lääne ühiskonda laiemalt, mitte ainult Eestit. Kui kõik läheks alati poliitilisele eliidile meelepäraselt valimistel, siis ei oleks ju vaja üldse neid valimisi.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s