Brexit: EU considers migration ‘emergency brake’ for UK for up to seven years

this is great britain

Brexit: EU considers migration ‘emergency brake’ for UK for up to seven years

Plans to allow the United Kingdom an exemption from EU rules on freedom of movement for up to seven years while retaining access to the single market are being considered in European capitals as part of a potential deal on Brexit.

Senior British and EU sources have confirmed that despite strong initial resistance from French president François Hollande in talks with prime minister Theresa May last week, the idea of an emergency brake on the free movement of people that would go far further than the one David Cameron negotiated before the Brexit referendum is being examined.

If such an agreement were struck, and a strict time limit imposed, diplomats believe it could go a long way towards addressing concerns of the British people over immigration from EU states, while allowing the UK full trade access to the European market…..

Et niisugune asi minu meelest pole rahvusriigi huvides, et piirid on lahti ja mingisugused välismaised sündmused näiteks võivad tõsiseid probleeme põhjustada sinu slotsiaalhoolekandesüsteemis, tööturul vms.  Kindlasti oleks võimalik asju niiviisi korraldada ka edukalt, et inimesed liikmesriikides saavad vabalt töötada mistahes liikmesriigis, aga praeguse EL-i institutsionaalse korralduse juures tundub see olevat problemaatiline. Tegelikult ei jäta kapitali ja inimeste vaba liikumine praeguse korralduse juures liikmesriikide valitsustele praktikas mitte mingit võimalust oma inimesi kaitsta globaalse neoliberalismi eest. Vali keda tahad, tulemus on sama. Inimesed Suurbritannias väljendasid rahulolematust selles osas, kui Brexiti poolt hääletasid.

Praegu on suured muutused toimumas poliitikas terves maailmas ja kui senisel kursil jätkata, siis luuakse kord, mille muutmise võimalus inimestel täiesti puudub. TTIP näiteks on Obama agendas olnud ja Clinton pooldab seda sajaga. See on oma olemuselt väga sarnane EL-i ideele, kus tehnokraadid järgivad reegleid. “Kas seda saab teha? Ei, me oleme alla kirjutanud sellele leppele. Aga toda? Ei seda keelab see punkt tolles leppes.”.  EL-i demokraatia defitsiit ei ole minu meelest juhuslik. Neoliberaalid arvavad, et nad on moraalselt superioorsed.

Isegi Counterpunch on üles ärganud viimaks:

Political Correctness: Handle with Care

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s