EL-i meelsusest

EL-s valitseb praegu niisugune meeleolu, et reeglite rikkumise eest ei taheta karistada ja püütakse EL-i sundust vältida. Seda sellepärast, et EL-i vastased meeleolud ei kasvaks ja euroskeptilised parteid poliitikas ei võidaks.

government fiscal balanceMaastrichti kriteeriumid pole väärt paberit, millele nad kirjutatud on. Nii ütlevad paljud, sest reegleid rikkunud riigid jäid karistuseta.

Siin on üks artikkel eurofiililt ja globaliseerumise pooldajalt:

Three Paths to European Disintegration

Autor peab reeglite eiramist ohtlikuks ja võimalikult lagunemisele viivaks, kuid arvab, et EL peaks vähem tegema ja rohkem präänikut pakkuma.

Worse, the Commission has turned a blind eye to Hungary’s illiberal prime minister, Viktor Orbán, despite his government’s repeated flouting of EU requirements concerning the rule of law and democratic norms. The governments of Hungary and other countries also refuse to comply with the EU’s program to relocate refugees across the Union, which in any case has scarcely been implemented; Orbán is holding a referendum in October to bolster his position.

Ja Ungari ei ole euroskeptiline riik nagu Prantsusmaa näiteks on (Ida Euroopa riikide seas vast peaks Ungari lugema euroskeptiliseks ikka).

Even when populist parties don’t win, establishment politicians still make concessions to their supporters. For example, Alain Juppé, the presidential frontrunner for the Republicans in France, muses about limiting labor mobility in the EU, as does his main rival, former President Nicolas Sarkozy.

To counter these forces of disintegration, the EU must do less and do it better. Economically, plans for new institutions can wait; the eurozone should focus instead on policies to raise living standards for all. These should include looser fiscal constraints; more investment; an end to beggar-thy-neighbor wage cuts; and lower taxes on labor.

Ma küll ei usu, et selline liit kesta saaks eriti kaua, kus reegleid ja kokkuleppeid suvaliselt täita võib. Samas tundub enamus EL-i pooldajatest olevat seda meelt, et praegu ei ole aeg reeglites näpuga järje ajamiseks. Ehk püütakse halva mängu juures head nägu teha ja loodetakse, et homne toob paremat. Seda, et fundamentaalselt midagi valesti oleks, ei tunnistata. Võib olla ka ei taheta tunnistada, sest väga raske oleks praegu midagi fundamentaalselt muuta selles osas. Bill Mitchell on kõige tabavamalt öelnud selle kohta: Groupthink and Denial on a Grand Scale

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s