Valitsemine hakkab surema EL-s

The Silent Death of Eurozone Governance

….Officially, the Commission is still working to realize the blueprint for a “genuine” Economic and Monetary Union. But in the wake of the Commission’s decision not to enforce the SGP, this effort has become meaningless. It is now clearer than ever that EU member states prioritize domestic political imperatives over common rules – and Europe’s common good.

Euroopas on pöördumatud muutused toimunud. Ideoloogiliselt on neoliberaalne EL pankrotis. Eurokraadid ei söenda enam kõva häälega klähvida. Üha enam arvamusliidreid väidab lisaks sellele, et kapitali ja tööjõu vaba liikumine (lahtised piirid) nii erinevate riikide vahel on katastroof olnud. Vaevalt, et Kreeka ka enam niisuguseid jäiku läbirääkimisi kohtaks troikaga.

IMF admits disastrous love affair with the euro and apologises for the immolation of Greece

…The report said the whole approach to the eurozone was characterised by “groupthink” and intellectual capture. They had no fall-back plans on how to tackle a systemic crisis in the eurozone – or how to deal with the politics of a multinational currency union – because they had ruled out any possibility that it could happen.

“Before the launch of the euro, the IMF’s public statements tended to emphasise the advantages of the common currency,” it said. Some staff members warned that the design of the euro was fundamentally flawed but they were overruled.

“After a heated internal debate, the view supportive of what was perceived to be Europe’s political project ultimately prevailed,” it said.

This pro-EMU bias continued to corrupt their thinking for years…..

Kui te mäletate, siis meil oli üks rahandusminister, kes rääkis, et kreeklased ei tea kasinusest midagi ja et nad peaksid Eestilt õppima, mis kasinus on. Meil olevat alles majanduslangus olnud peale NSVL-u lagunemist. Asi võib praegu isegi naljakas tunduda, aga sel ajal selliste idiootide arvamused prevaleerisid.

Lisaks sellele hakkab minu meelest murenema see liberaalide idee, et vabadus võib levida ilma riigipiirideta, seda eriti Prantsuse terrorirünnakute tagajärjel. Riik tagab inimeste turvalisuse, pseudoriik (Euroopa Ühendriigid) seda ei tee, seega jäävad rahvusriigid. Ja eks kogu pagulaskriis ole ka nurjunud riikide tulemus ning ei saa öelda, et nende lagunemises(Iraak, Liibüa, Süüria) läänelikul liberalismil oma osa poleks olnud. Olgu need liberaalsed teooriad kuitahes grandioossed (vabaduse nimel despoodid kõrvaldada). Seoses sellega saab meie enda vabaduse taha hakata küsimärki seadma. Mis vabadus see on, kui igal sammul pead kuskil mingi checkpointi läbima, kus sind läbi otsitakse?

EL kaotab legitiimsust, sest ladvikus saadakse aru, et see projekt on läbi kukkunud.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s