Varoufakis debateerib

Markets vs States in today’s Europe: An Alpbach Keynote Debate

…..In conclusion, our choice is not between free markets and state intervention. Our choice is more interesting than that: We can band together, from across Europe, to stand up against the insidious combination of the Great Deflation, Authoritarianism and Xenophobia that is, today, going from strength to strength, spearheading Europe’s disintegration and pushing us to a new version of the 1930s. To succeed we need to borrow the best ideas of different ideological traditions as well as the best instruments markets and states can offer. Alternatively, we can waste our energies tampering at the margins of the current mix of failed policies while debating questions better suited to the 1920s.

Omamoodi huvitav analüüs/kriitika Varoufakiselt. Tema jutus on palju häid punkte, aga ta järeldab nii, et Euroopa peab ühiselt vastu hakkama sellele ja peab ühiselt muutuma. Mina olen skeptiline selle suhtes. Sellist ühist Euroopat pole, seda esiteks. Kui nüüd eeldada, et jäävad tugevad rahvusriigid, mis teevad koostööd lihtsalt ja parlamentidest ei sõideta teerulliga üle, siis selline Euroopa pole kuigi tugev ja otsustusvõimeline. See ei ole EL sellisena nagu me täna teame seda. Minu meelest on tegemist tüüpilise vasakliberaali soovmõtlemisega.

Euroopas käärib täna ja põhjused pole ainult majanduslikud. Massimmigratsioon ja lahtised piirid, mida kultuuriline vasakpoolsus täna toetab, on üks peamisi tüliõunasid. Kui MMT vaatepunkti rääkida, siis eriti palju vasakpoolseid vast ei leia, kes seda toetaksid, aga nad pole ka tulihingelised MMT vastased. Mis puudutab massimmigratsiooni ja lahtisi piire, siis praktiliselt kõik vasakpoolsed on “mõistlike” seisukohtadele vastu. Massimmigratsioon on suurkorporatsioonide huvides, see viib reaalsuses palgad alla, lõhub ametiühingud jne. Kultuurilistest mõjudest ja pingetest, mida selline arutu massimmigratsioon tekitab, ma ei räägi. Kultuuriline vasakpoolsus reeglina neil töökohtadel ise ei tööta, millised mõjutatud saavad. Nemad pušivad oma ideoloogiat ülikoolide õppejõudude kohtadelt, kõrgete riigiametnike kohtadelt  jne.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s