Letta kardab, et järgmine aasta samal ajal enam Euroopat pole

Italy’s ex-PM “fears there won’t be a Europe” next September

“The problem is more fundamental than that. I don’t see the European Union having a clear approach to dealing with the migrant problem. We continue to work step by step, dealing with one problem after another without developing a strategic approach. We have to create a sort of toolbox for the migrant crisis, as we did for the Euro-crisis.”

 

Kahjuks on nii poliitilise eliidiga. Nad on “clueless”. Letta isegi ei saa aru, kuidas eurokriis lahenes, kui öelda, et lahenes. Eurokriisi lahendas Mario Draghi, ESMil võib olla sümboolne tähendus, et liikmesriigid olid solidaarsed, aga muud praktiliselt mitte. Peale selle ei ole ju euro probleemid lahendatud. Letta küll mainib, et juba aastakümneid pole Itaalia majandus kasvanud, aga see ei olegi suuremat sorti probleem tema arvates või selline teema, et võiks küsimuse esitada: me teeme midagi valesti? Ikka edasi peab minema tema arvates europrojektiga.

Stiglitz kirjutas hiljuti, et poliitiline eliit Euroopas püsib tänu sellele, et vasak- ja parempoolsed establishmenti vastased jõud ei saa omavahel läbi. Tõesti, on olemas ka Lexit, left exit liikumine Euroopas, mis taotleb eurost loobumist.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s