Letta kardab, et järgmine aasta samal ajal enam Euroopat pole

Italy’s ex-PM “fears there won’t be a Europe” next September

“The problem is more fundamental than that. I don’t see the European Union having a clear approach to dealing with the migrant problem. We continue to work step by step, dealing with one problem after another without developing a strategic approach. We have to create a sort of toolbox for the migrant crisis, as we did for the Euro-crisis.”

 

Kahjuks on nii poliitilise eliidiga. Nad on “clueless”. Letta isegi ei saa aru, kuidas eurokriis lahenes, kui öelda, et lahenes. Eurokriisi lahendas Mario Draghi, ESMil võib olla sümboolne tähendus, et liikmesriigid olid solidaarsed, aga muud praktiliselt mitte. Peale selle ei ole ju euro probleemid lahendatud. Letta küll mainib, et juba aastakümneid pole Itaalia majandus kasvanud, aga see ei olegi suuremat sorti probleem tema arvates või selline teema, et võiks küsimuse esitada: me teeme midagi valesti? Ikka edasi peab minema tema arvates europrojektiga.

Stiglitz kirjutas hiljuti, et poliitiline eliit Euroopas püsib tänu sellele, et vasak- ja parempoolsed establishmenti vastased jõud ei saa omavahel läbi. Tõesti, on olemas ka Lexit, left exit liikumine Euroopas, mis taotleb eurost loobumist.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s