Vastik natsiriik

Väike, loll ja fašistlik Island näitab suurtele ja tarkadele teed. Island loobus euro taevamannast ja ei saanud aru, et mitte mingit alternatiivi pole neoliberaalsele globaliseerumisele. Island on vastik natsiriik, mis mõtleb vaid iseendale ja üldse mitte internatsionaalile.

Icelandic economy continues to boom: GDP grew by 10.2% in third quarter of 2016

Unemployment only 2.7%, continues to fall, labour participation continues to rise

Unemployment continues to drop in Iceland. Unemployment in October hit a record low of only 2.7% according to Statistics Iceland, a 1.1% drop year-over-year. In October 2015 unemployment was 3.8%, and 5% in 2014…

Meenuvad targa eksperdi Siim Kallase sõnad, et mingit vahet pole, milline valuutaühik Kreekas on, Kreekal olevat ikkagi samad probleemid lahendada. Liberaalne eliit on ideeliselt pankrotis, sellepärast kobab valija nüüd konservatiive. Majandusekspertidest nagu Siim Kallas ja Hardo Pajula on kahjuks vähem tolku kui kõige suurematest populistidest, kellel ka ei pruugi muidugi ideid olla.

Ühtlasi on peldikus ka nende argumendid, kes väidavad, et väikeriigil polegi midagi teha. Island on rahvaarvult ligi neli korda väiksem kui Eesti. Kehtestas kapitalikontrollid!  Selline majandusvabaduse piiramine pidi ju katastroofiga lõppema?

 

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s