Itaalia…. vaikus enne tormi

Kui Itaaliat vaadata, siis võiks öelda, et see on vaikus enne tormi. Euroskeptikud võtavad varsti üle Itaalia. Ainus, mis praegu puudu on, on ennetähtaegsed valimised.

Lähiminevikus oli Itaalias referendum, mis kukkus läbi ja Renzi astus tagasi. Mille üle see referendum täpselt oli, ei ole siinkohal isegi mitte väga tähtis. Itaalia president Sergio Matarella määras peaministriks  Paolo Gentiloni. President teatas siis, et enne ei korralda ennetähtaegseid valimisi, kui erimeelsused kohtade jaotuse osas alamkojas lahenevad. Neil on kahekojaline parlament Itaalias.              A SHORT GUIDE TO THEITALIAN POLITICAL SYSTEM

See küsimus on lahenduse leidnud tänaseks. Renzi tahab valimisi juunis, Beppe Grillo nii kiiresti kui võimalik. Renzi paistab kartvat, et tema partei hülgab ta. Berlusconi mõisteti süüdi maksupettuses ja tema peaministriks kandideerida ei saa kuni 2018, tema ei taha ennetähtaegseid valimisi. Beppe Grillo loodab võita, kuigi ta ise ei kavatse peaministriks saada.

Beppe Grillo: “The Amateurs Are Conquering The World Because The ‘Experts’ Destroyed It”

Korrapärased valimised peaksid Itaalias toimuma 2018. Nüüd on asi presidendis, surve ennetähtaegseteks valimisteks on olemas.

Opinion polling for the next Italian general election

Renzi partei ei ole väga ühtne ja kuulda on, et üks osa on vastu ennetähtaegsetele valimistele. Asi ei ole minu meelest isegi mitte ennetähtaegsetes valimistes. Tundub, et Grillot nad ei peata. Itaalia establishment ei ole ka väga ühtne. Jutud, et keegi ei tee viietähtedega koostööd, paistavad ka üha rohkem muinasjuttudena.

Muidugi ei tähenda see kõik, et automaatselt eurost loobumine tuleks vms. Rahvas võib referendumil euro poolt olla jne.

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Itaalia…. vaikus enne tormi

 1. Vello ütles:

  Midagi head ei oota Euroopat ees. Su blogi ei taha lugeda, sest tuju läheb ära. Lugesin Kreeka kohta mingit IMF-i juttu, väljavaated on üsna kehvad aastakümneteks. EKRE, Trump, LePen ja UKIP ei paku ka lootusrikast.

  • Kristjan ütles:

   Selles mõttes jah, et on poliitiline rahulolematus ning sellele vastavad niisugused poliitikud, kellel puudub kogemus või isegi plaan, mis lähemal vaatlusel palju kriitikat kannataks. Aga euroskeptilised jõud järjest koguvad populaarsust ning muutuvad tugevamaks ja seda mitte ainult Itaalias. Veel üks terrorirünnak Prantsusmaal võib Le Penist presidendi teha. Platvorm on tal sarnane Trumpi omale, et Prantsusmaa esimesena, välja arvatud siis solvangud. EL-i föderalistide reaktsioon on endine, “ootame need ja need valimised ära või selle poliitilise sündmuse ja siis katsume integreerimise asja edasi ajada”.

   Ma küll ei usu, et midagi väga halba ja negatiivset sellest tuleb, eurofiilide unistused lõhutakse ja needki vast vaid oma praegusel kujul. Nad on dogmaatikud ka muidugi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s