Drain Le Swamp

Võib olla oled jälginud presidendivalimisi Prantsusmaal. Marine Le Pen võidab küsitluste järgi esimese vooru ja kaotab teise vooru Emmanuel Macronile. Praegu paistab, et valik tuleb nende kahe vahel. Macron on kirjade järgi vasakpoolne, minu hinnangul ei erine ta eriti Hollandest. Globalist ja euromeelne neoliberaal.  Situatsioon on mõneti sarnane USA presidendivalimistega. Kui Trumpil ei olnud poliitilist programmi ja ta lihtsalt mõmises, et tema on tark ja teeb head tehingud, siis Le Peni programm on minu meelest parim kõigist teiste kandidaatide plaanidest. Siin võid inglise keeles seda lugeda.

Le Pen tahab NATOst välja astuda, mis tõenäoliselt meile kui kõvadele NATO pooldajatele ei tohiks meeldida. Prantsusmaa on varem NATOst välja astunud ja ma leian, et ühtne NATO on tugevam ja tegutsemisvõimelisem. Aga see selleks, Le Pen on ainuke kandidaat, kes lubab eurost loobuda. See on väga vajalik samm.

Ma ei näe kuskilt otsast, et Le Pen oleks paremäärmuslane või rassist. See on ilmselt seotud partei minevikuga. Ta on natsionalist, ma ei toeta kõike tema immigratsiooni ja kodakondsuspoliitikas, kuid sellest hoolimata on ta minu meelest ainuke realistlik valik. Tema vastastele on euro ja EL-i lagunemine mõeldamatu, minu meelest möödapääsmatu. https://en.wikipedia.org/wiki/Marine_Le_Pen

Her social program and her support of SYRIZA in the 2015 Greek general elections have led Nicolas Sarkozy to declare her a far-left politician sharing some of Jean-Luc Mélenchon’s propositions. President François Hollande said she was talking “like a leaflet of the Communist Party”. Eric Zemmour, journalist for the conservative newspaper Le Figaro, wrote during the 2012 presidential election that the FN had become a left-wing party under the influence of Florian Philippot. She has also relaxed some political positions of the party, advocating for civil unions for same-sex couples instead of her party’s previous opposition to legal recognition of same-sex partnerships, accepting unconditional abortion and withdrawing the death penalty from her platform..

Le Pen on jah tugevalt vasakul. Fillon on tänu skandaalidele pildilt väljas, tema on paremkonservatiivne. Aga mis tõeliselt vasakpoolsetega on? Need unistavad ja räägivad ebarealistlikest asjadest nagu tavaliselt. Benoît Hamonil on geniaalne plaan roboteid maksustama hakata (miks mitte tolmuimejaid?). Mélenchon meenutab mulle kergelt Tsiprast, kes eurost loobuda ei taha, aga kasinuse lõpetada lubab. Erinevalt USAst, kus noored Trumpi ei toetanud, on Le Pen 18-24 aastaste seas kõige populaarsem kandidaat.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s