Global Inflation Hits Lowest Level Since 2009

Global Inflation Hits Lowest Level Since 2009

Inflation in the Group of 20 largest economies fell to its lowest level in almost eight years in June, deepening a puzzle confronting central banks as they contemplate removing post-crisis stimulus measures.

The Organization for Economic Cooperation and Development said Thursday that consumer prices across the G-20—the countries that accounts for most of the world’s economic activity—were 2% higher than a year earlier. The last time inflation was lower was in October 2009, when it stood at 1.7%, as the world started to emerge from the sharp economic downturn that followed the global financial crisis.

The contrast between then and now highlights the mystery facing central bankers in developed economies as they attempt to raise inflation to their targets, which they have persistently undershot in recent years.

Nii palju kvantitatiivsest rahateooriast, peale tohutuid rahatrükke on olukord selline. Kui MMT väitis, et keskpankade “rahatrükk” ei põhjusta inflatsiooni, siis vaadati MMT peale kõõrdi.

Kui ma rääkisin Kreeka võlakriisi ajal, et selle lahendamine on tehniliselt niisama lihtne nagu ECB poolt Kreeka võlakirjade ostmine, siis öeldi mulle, et ma ei saavat aru, et see trükitud raha hakkab kuskil inflatsiooni tekitama.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s