Ohtlikud fanaatikud

Ma vahest kohtan inimesi, kes suhtuvad praegu toimuvasse optimismiga, et küll EL sellest üle saab vms. Ma jään peaaegu alati sõnatuks.

Eurogroup statement on Greece of 22 June 2018

The Eurogroup returned to the sustainability of Greek debt on the basis of an updated debt sustainability analysis provided by the European institutions. The implementation of an ambitious growth strategy and of prudent fiscal policies will be the key ingredients for debt sustainability. In this context the Eurogroup welcomes the commitment of Greece to maintain a primary surplus of 3.5% of GDP until 2022 and, thereafter to continue to ensure that its fiscal commitments are in line with the EU fiscal framework. Analysis of the European Commission suggests that this will imply a primary surplus of 2.2% of GDP on average in the period from 2023 to 2060.

Kas need inimesed on kuidagi realistid? Kui sa ei tea, mida “primary surplus” tähendab, siis see on riigieelarve ülejääk arvestatuna ilma intressimakseteta riigivõlalt. Ja nad räägivad tõsise näoga sellisest ülejäägist kuni aastani 2060. Need inimesed on ju ohtlikud fanaatikud. Kas sa arvad, et selliste fanaatikute juhitud liidul on tulevikku?

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s